O mně...

Jmenuji se Lucie Bělohlávková a jsem kognitivně-behaviorální terapeutka. Od roku 2012 působím v Psychoterapeutickém centru Řipská, kde pracuji jak s dospělými klienty, tak i s dětmi (cca od 12 let). V lednu 2015 jsem se stala vedoucí tohoto centra.

Vystudovala jsem speciální pedagogiku na PedF Univerzity Karlovy, kde jsem po absolvování studia i několik let vedla přednášky a cvičení zaměřené na poruchy autistického spektra (PAS). 

Po studiu na Vysoké škole jsem absolvovala výcvik v kognitivně-behaviorální terapii na Odyssea - Mezinárodním institutu KBT. Při své práci využívám tohoto přístupu. V roce 2016 jsem absolvovala u prof. Stanislava Kratochvíla kurz Hypnózy, kterou také ve své praxi nabízím. Od roku 2018 jsem ve výcviku v existenciální analýze a logoterapii. V roce 2019 jsem zahájila výcvik ve schematerapii.

Specializuji se především na problémy spojené s úzkostnými stavy (fobie, panická porucha, sociální úzkost, obsedantně-kompulzivní porucha - OCD a další). Moje praxe je důvěrná a vždy se snažím vytvořit především příjemné a empatické prostředí, které umožňuje mým klientům, aby dosáhli efektivně pozitivní změny.

Jsem členem České asociace pro psychoterapii a České společnosti koginitivně-behaviorální terapie (ČSKBT). Jsem lektorkou kurzů zaměřených na rozvoj sociálních a komunikačních dovedností a autorkou několika odborných publikací a článků. Pravidelně se účastním odborných terapeuticky zaměřených konferencí, kde také aktivně přednáším. Moji práci superviduje MUDr. Michaela Novotná.

Práci terapeuta nevnímám pouze jako zaměstnání, ale také jako určité poslání. A mohu s dobrým pocitem říci, že mám svou práci ráda. Společně s klientem se snažíme najít optimální řešení problémů, se kterými do terapie přichází. Mým cílem je mít vždy na jedné straně profesionální, ale také maximálně osobní přístup. Věřím, že to přináší své plody.